Nõustamine ja testimine suguhaiguste suhtes meestele ja naistele

Nõustamiseks ja testimiseks suguhaiguste suhtes broneerige aeg kas dr. Kätlin Otti, dr. Janelle Suumann, dr. Nele-Triin Loti, dr. Ilona Larina, ämmaemand Asta Oloneni, ämmaemand Marili Suitsu või ämmaemand Merle Sillaste vastuvõtule.
Teenus on tasuta kuni 26-aastastele (k.a.) noortele, broneeri aeg siit. Samuti on teenus tasuta meestega seksivatele meestele (MSM), teenust rahastab Tervise Arengu Instituut. Pakume tasuta testimist HIV, süüfilise ja hepatiitide suhtes verest kõikidele sõltumata soost. Ülejäänute suguhaiguste testimine on tasuline, tutvu hinnakirjaga meie kodulehel. Vastuvõtule saad aja broneerida siit (üle 26 eluaasta). Lisaküsimuste korral kontakteeru meiega telefonil 59193944.
TÄHELEPANU, MEHED!
Kui soovid tulla end testima suguhaiguste suhtes ja sul ei ole kaebusi, siis peaks viimasest kaitsmata vahekorrast olema möödunud vähemalt 2 nädalat. Meil on võimalik testida haigusi esmasjoa uriinist (v.a. HIV, süüfilis ja hepatiidid, mida saame testida verest). Oma uriinianalüüsi saad soovi korral kaasa võtta juba vastuvõtule tulles.
Pane tähele esmasuriini kogumise juhendis märgitud punkte!
  • Enne analüüsi võtmist ei tohiks olla 6 tunni jooksul vahekorras ega ka urineerida.
  • Uriinianalüüsi võtmiseks kasutada selleks spetsiaalselt ettenähtud topsi, mida saab osta apteegist.
  • Enne uriiniproovi võtmist pesta välissuguelundid sooja voolava veega, pesemisvahendeid MITTE KASUTADA (seepi, nuustikuid jms.). Oluline on puhtaks pesta kusiti välissuue – selleks meestel eesnahk tagasi tõmmata.
  • Kuivatada välissuguelundid kergelt paberkäterätikuga või tualettpaberiga.
  • Urineerimisel jälgida, et kusiti välissuue jääks proovivõtmiseks paljastatuks.
  • Eemaldada proovitopsilt kaas ning urineerida kohe proovitopsi esimesed milliliitrid (kuni 1 cm topsi kõrgusest) ja lõpetada urineerimine WC potti.
  • Pärast uriiniproovi võtmist sulgeda proovitops korralikult kaanega.
  • Analüüsiks saadetakse samal päeval kogutud uriin.